Ofiste nasıl şık giyinmeli?

Evet, arkadaşlar ofiste olsun iş yerinizde olsun nasıl mı şık giyinilir? Öncelikle eski moda şeylerden uzak durulmalı ve en önemlisi her gün aynı şey giyilmemelidir. Koyu renklere çok fazla kaçmayın farklı renklerde giyinirseniz daha çok ilgi çekebilirsiniz. Asla ama asla kısa kollu gömlek giymeyin artık kısa kollu gömlek giyen insanlara genç gözüyle bakılmıyor. Mümkün olduğunca kravat takın ve gömleğinizin yollarını çok değil 2 veya 3 defa kıvırın bu da size güzel bir hava katıcaktır.

kravat2

Gömleğin üzerine siyah yelekler çok moda olmaya başladı ve fit erkeklerde gerçekten çok güzel duruyor. Ama en önemlisi giydiğiniz kıyafete göre güzel bir ayakkabı bulmaktır. İnsanlar kıyafetten çok ayakkabıya bakıyor artık. Kışları ise Kaşe kaban ve güzel bir şal ile ofiste sizin havanızdan geçilmeyecektir buna emin olabilirsiniz. Artık Sokak modasını unutmanızın tam zamanıdır. Eğer imkânınız var ise kendinize özel dikim takım elbise yaptırabilirsiniz ve bu sizin değerinizi daha fazla arttırır. Özellikle bayanlar penye bluz gibi şeylerden kaçının.

Plastik toka, etnik takılardan uzak durun. Çan şeklinde plili kumaş ya da şifon etekler edinebilirsiniz. Hafif ve doğal bir makyaj yapabilirsiniz çok fazla aşırıya kaçmadan. Tırnak ve vücut bakımına çok dikkat etmenizi öneririm sürekli yanınızda deodorant bulundurunuz ve mümkünse yağlı saçlarla dışarı çıkmayınız. Boyuna çizgili ve kareli şeylerden uzak durunuz. Kalın kıyafetlerden kaçının. Saç kesiminize her zaman dikkat edin. Artık insanlar büyük ve gümüş saatlere daha çok ilgi duyuyor siz de güzel bir saat alarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Modası geçmeyen klasik parçalardan oluşan bir dolap yapmak için elinizden geleni yapınız.

gümüş saat

Bolca beyaz gömleğe sahip olun. Bayanlarda aşırı dekolte şıklığınıza gölge düşürebilir bunu hiç bir zaman unutmayınız. Mümkünse fosforlu renkler giymeyin ve etek boyunuz tam olarak diz dizasını geçmesin. İri kemerler, uzun kolyeler ve yürümenizi zorlaştıracak topuklu ayakkabılar giymemenizi öneririm. Evet, arkadaşlar ofiste nasıl şık giyinmeli sorunuza gerekli cevabını verdiğimi düşünüyorum ve bunları yaparsanız size bir yararı olacağına canı gönülden inanmaktayım.